Грязелікування в Миргороді

Грязелікування в Миргороді

Грязелікарня в санаторно-курортному комплексі Миргород приваблює відпочиваючих з усього світу унікальними можливостями оздоровлення. За останні роки тут відбулися кардинальні зміни, які перетворили нічим не примітні корпуси радянських часів в сучасний храм SPA - процедур з широким спектром лікувальних методик. Грязелікарня Миргорода працює цілий рік і має два відділення. В одному вам запропонують грязелікування із застосуванням обгортань і місцевих грязьових процедур. В іншому відділенні - ваше лікування буде засновано на методиках електрогрязелікування.

Лікувальний ефект мінеральних грязей

Торф'яні грязі Миргорода - основний лікувальний фактор славнозвісного курорту. Мінеральні торфогрязі добувають в 40 км від санаторію з родовища, відкритого в 1982 р Щорічно в санаторій з грязелікуванням постачають понад 1200 т органічний маси, лікувальні властивості якої допомагають справлятися з багатьма хронічними захворюваннями. Торф'яна грязь відрізняється хорошою пластичністю, високою теплопровідністю, але при цьому у неї низька ступінь тепловіддачі, що особливо цінується при проведенні лікувальних процедур.

Природні органомінеральні відкладення багаті біологічно активними компонентами - солями, ферментами, ліпідами, гуміновими кислотами, гормоноподібними речовинами. Торф'яні грязі, що накопичувалися в болотистій місцевості на протязі декількох століть, насичені макро- і мікроелементами. У них багато марганцю, стронцію, барію, міді, є іони заліза, хлору і кальцію, сірководень і йод. Органічна маса темно-коричневого кольору відрізняється зернисто-грудкуватою структурою з вкрапленнями рослинних компонентів. В її складі є різноманітні бактерії, що здатні поглинати патогенну мікрофлору. Ця особливість дозволяє лікувати шкірні хвороби грязьовими аплікаціями або обгортання. Грязі відмінно утримують тепло - ці властивості використовується при грязелікування суглобів.

Грязелікування благотворно вплине на стан вашої кістково-м'язової, нервової, серцево-судинної та ендокринної системи, зможе відновити здорове функціонування внутрішніх органів. Грязі сприяють активному очищенню шкіри, покращують тонус і кровообіг в тканинах.

Механізм впливу торф'яних грязей на організм складний та будується на комплексному (механічному, термічному та хімічному) впливі. Активні речовини, всмоктуючись через шкіру і слизові оболонки, забезпечують протизапальну і загальнозміцнюючу дію, сприяють регенерації (відновленню) клітин, покращують обмін речовин і активізують кровообіг.

Види грязелікування

У грязелікарні Миргороду торфогрязі використовують в різноманітних варіантах. Вам запропонують такі процедури:

 • Грязьові обгортання
 • Компреси і аплікації
 • Гальваногрязі
 • Грязьові ректальні і вагінальні тампони

Грязьові ванни зараз не настільки популярні, оскільки дають занадто високе навантаження на серце і судини. На зміну їм прийшли аплікації і обгортання. Для процедур торф'яні грязі розводять місцевою мінеральною водою (цілющі властивості якої добре відомі) і потім з цієї тістоподібної маси формують коржики. Перед тим, як накласти торф'яну масу на проблемну зону, її злегка підігрівають. Для лікування дрібних суглобів грязь наносять на руки і ноги у вигляді своєрідних «рукавичок» і «шкарпеток».

Електрогрязелікування відрізняється від звичайних процедур лише тим, що поверх теплої грязьової аплікації накладаються електроди, що індукують електричний імпульс. За рахунок цього прискорюється проникнення активних речовин в шкіру і лікувальний ефект досягається швидше. Під час гальванічної процедури роблять аплікації грязьовими препаратами (фібсом, торфотом) або просто накладають коржі з теплою гряззю на зволожений фільтрувальний папір, просочений лікарською речовиною. Зверху розподіляють електроди і пропускають через них слабкий струм від гальвано - або діатермоаппарата.

Вагінальне застосування грязьових тампонів призначають при лікуванні гінекологічних патологій та безпліддя. В Миргород щороку приїжджають бездітні подружні пари. Якщо ви зіткнулися подібними проблемами, грязелікування збільшить ймовірність благополучного зачаття. Ректальні грязьові тампони ефективні при лікуванні гемороїдальної хвороби, хронічних запорів і коліту з ураженням сигмовидної і прямої кишки. Допомагають такі процедури і чоловікам - зменшують прояви хронічного простатиту й нормалізують функції передміхурової залози. Курс грязелікування в середньому становить 8-10 процедур, все залежить від того, як ви реагує на вплив біологічно активних компонентів торф'яної грязі.

Показання та протипоказання що до грязелікування

Процедури із застосуванням цілющих мінеральних грязей допомагають при широкому спектрі захворювань. Сеанси грязелікування призначать, якщо у вас є одна з наступних патологій:

 • Хвороби суглобів
 • Шкірні захворювання
 • Захворювання печінки, шлунка та кишечника
 • Хронічні простатити
 • Гінекологічні захворювання, безпліддя
 • Порушення функцій нервової, серцево-судинної та ендокринної системи

Торф'яні грязі відрізняються високою насиченістю біологічно активними речовинами, що обмежує їх застосування при деяких станах. Протипоказання що до грязелікування наступні:

 • Гострий запальний процес або загострення хронічних хвороб
 • Прогресуючий поліартрит
 • Хвороби нирок (нефрити, нефрози)
 • Тиреотоксикоз
 • Туберкульоз
 • Ендометріоз
 • Схильність до кровотеч, хвороби кровотворної системи
 • Важкі серцево - судинні патології
 • Вагітність
 • Онкологічний процес на будь-якій стадії
 • Наявність доброякісних новоутворень (міома матки, фіброміоми, мастопатія, великі родимки, папіломи в області накладення грязьових аплікацій

Перед тим як приступити до процедур із застосуванням лікувальних грязей, обов'язково уточніть можливі протипоказання у лікуючого лікаря або фахівця, який буде вас вести в санаторії.

Лікування в санаторіях миргород, Полтава, Хорол, Березовий Гай

Лікувальні процедури, які входять у вартість путівки:

Миргородська вода

Відноситься до хлоридно-натрієвих мінеральних вод, стимулює секреторну функцію

Докладніше
Лікувальні ванни

Нормалізують стан нервової системи, покращують обмін речовин, усувають м'язові болі

Докладніше
Мануальний масаж

Впливає на м'язи, судини і внутрішні органи, нормалізує рухливість суглобів і роботу ...

Докладніше

Послідовність замовлення

як замовити путівку:

1

Оберіть санаторій, бажану категорію та вартість номеру

2

Визначіться з датою заїзду та заплануйте кількість днів

3

Замовте путівку за телефоном, або через форму замовлення

Крім святкових і вихідних днів

Телефонуйте 9:00 до 17:00

+38(063) 351-28-45 +38(066) 229-76-85

Переходьте до форми замовлення путівки

Замовте путівку он-лайн:

замовити путівку

Санаторії Миргорода

Докладніше про санаторії

санаторій
«Миргород»

Лікування шлунку, кишечника, сечостатевої системи для чоловіків, після інсульту ...

ДЕТАЛЬНО ПРО САНАТОРІЙ
санаторій
«Полтава»

Лікування шлунку, кишечника, гіпертонії, органів руху, серця і судин, гіпертонії ...

ДЕТАЛЬНО ПРО САНАТОРІЙ
санаторій
«Хорол»

Лікування шлунку, кишечника, печінки, жіночих статевих органів, вагітних ...

ДЕТАЛЬНО ПРО САНАТОРІЙ
санаторій
«Березовий Гай»

Лікування шлунку, кишечника, цукрового діабету, щитовидної, підшлункової залози ...

ДЕТАЛЬНО ПРО САНАТОРІЙ

Санаторії Миргорода

Докладніше про санаторії

санаторій
«Миргород»

Лікування шлунку, кишечника, сечостатевої системи для чоловіків, після інсульту ...

ДЕТАЛЬНО ПРО САНАТОРІЙ
санаторій
«Полтава»

Лікування шлунку, кишечника, гіпертонії, органів руху, серця і судин, гіпертонії ...

ДЕТАЛЬНО ПРО САНАТОРІЙ
санаторій
«Хорол»

Лікування шлунку, кишечника, печінки, жіночих статевих органів, вагітних ...

ДЕТАЛЬНО ПРО САНАТОРІЙ
санаторій
«Березовий Гай»

Лікування шлунку, кишечника, цукрового діабету, щитовидної, підшлункової залози ...

ДЕТАЛЬНО ПРО САНАТОРІЙ

Ознайомтесь із вартістю номерів та замовте свою путівку

Номери одномісні, двомісні, Економ, Стандарт, Напів-Люкс, Люкс